Szkoła językowa

Na Językach

Tylko połowa z nas potrafi porozumieć się w obcym języku! To wyjątkowo zły wynik. Autorzy akcji społecznej promującej naukę języków obcych, która ruszyła w Mysłowicach, chcą skutecznie niwelować cywilizacyjne zapóźnienia.

Badania przeprowadzone przez CBOS nie pozostawiają złudzeń. Pomimo naszej ponad dziewięcioletniej obecności w Unii Europejskiej, 20 lat transformacji, swobody w wyjazdach zagranicznych i stale powiększającej się liczbie turystów odwiedzających nasz kraj – zaledwie połowa dorosłych Polaków potrafi porozumieć w obcym języku.

Aby nasz język był giętki i powiedział wszystko to, co pomyśli głowa, również w języku obcym, Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Przedsiębiorczości w Mysłowicach wspólnie ze Szkołą Językową Wieża Babel i Urzędem Miasta Mysłowice przygotowało kampanię społeczną promującą naukę języków obcych. Do akcji zatytułowanej „Mysłowice na Językach” przyłączyły się także mysłowickie media Telewizja Internetowa Itvm.pl oraz Portal Mieszkańców Myslowice.net.

To właśnie w tych mediach przez najbliższe tygodnie ukazywać się będą mini-lekcje przygotowane przez lektorów i słuchaczy Szkoły Językowej Wieża Babel. - Mini-lekcje to tak naprawdę scenki sytuacyjne. Za ich pomocą, chcemy nauczyć komunikacji w codzienny sytuacjach: w hotelu, restauracji czy podczas wizyty u lekarza – mówi Stella Bautista z Wieży Babel.

Autorzy mini-lekcji postawili na naukę najbardziej popularnych języków. Dzięki akcji „Mysłowice na Językach” dowiemy się jak zamówić obiad w restauracji czy zameldować w hotelu, używając języków: angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego czy niemieckiego.

Twórcy kampanii nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których przygotowano konkurs zatytułowany „Nagraj Mi-sie”, który polegać będzie na nagraniu przez rodziców lub opiekunów piosenki w języku obcym wykonywanej przez dzieci. Najlepsze wykonanie zostanie nagrodzone. Szczegóły wkrótce – kamery w dłoń.

– Akcja „Mysłowice na językach” to świetna inicjatywa i bardzo nas cieszy, że pomysł zrodził się w naszym mieście. Najlepszą nauką jest nauka poprzez zabawę i wizualizację, a o te aspekty znakomicie zadbali organizatorzy. Udało nam się „podejrzeć”, jak przebiegały przygotowania – zapewniamy, że już wkrótce m.in. na łamach naszego portalu znajdziecie owe bardzo interesujące materiały. Pierwsza część już wkrótce! – komentuje redakcja Myslowice.Net

Kontakt

Nasz sekretariat jest czynny codziennie, od poniedziałku do piątku od 1000 do 1800. Zapraszamy.

Szkoła Językowa Wieża Babel
ul. Sosnowiecka 4
41-400 Mysłowice
e-mail: sekretariat@wieza-babel.pl

Nr Konta:
30 1050 1214 1000 0090 9336 6806

Zadzwoń do nas

+48502 570 224
   32 223 81 53

Jak do nas dojechać?

Dojazd do Wieży Babel