Szkoła językowa

Informacje

Jeden z najbardziej melodyjnych i dźwięcznych języków świata, od czasów Casanovy nazywany jest również językiem miłości. Językiem włoskim posługuje się już 65 milionów ludzi. Jeśli nauczysz się mówić jezykiem Umberto Eco, to z dużym powodzeniem porozumiesz się z mieszkańcami: Szwajcarii, San Marino, Słowenii, Chorwacji i Malty.

Język włoski należy do rodziny języków romańskich. Współczesny włoski oparty jest na standardzie toksańskim, wypracowanym na przełomie XIII i XIV wieku przez Dante Alighieri i wielu współczesnych mu twórców, takich jak Francesco Petrarca i Giovanni Boccaccio. Język włoski posiada swoich użytkowników w wielu krajach, gdzie nie ma statusu oficjalnego.

Język włoski jest prosty w nauce, zwłaszcza na jej początku - wręcz uderza łatwość tego języka. Nie ma odmiany rzeczowników (tzw. deklinacji), tak jak w języku polskim, pytania tworzymy przez zmianę intonacji, są tylko dwa rodzaje gramatyczne (męski i żeński, brak nijakiego), konstrukcja czasu przeszłego również nie jest zbyt skomplikowana. 

Co zyskasz, dzięki znajomości języka włoskiego:

  • Praca we Włoszech. Ten kraj jest świadomym liderem w projektowaniu wnętrz, modzie i grafice.
  • Obcowanie ze sztuką. Język włoski jest ściśle związany z malarstwem renesansowym, architekturą, rzeźbą i literaturą.
  • Kuchnia włoska. W języku włoskim znajdziemy największą ilość słów, opisującą produkty żywnościowe.
  • Turystyka. Włosi to jeden z najbardziej otwartych narodów. Podróżowanie po Włoszech jest niezwykle przyjemne. Włochy nie na darmo nazywane są rajem dla turystów.

Kontakt

Nasz sekretariat jest czynny codziennie, od poniedziałku do piątku od 1000 do 1800. Zapraszamy.

Szkoła Językowa Wieża Babel
ul. Sosnowiecka 4
41-400 Mysłowice
e-mail: sekretariat@wieza-babel.pl

Nr Konta:
30 1050 1214 1000 0090 9336 6806

Zadzwoń do nas

+48502 570 224
   32 223 81 53

Jak do nas dojechać?

Dojazd do Wieży Babel