Szkoła językowa

Informacje

Posługuje się nim 650 milionów ludzi na świecie. Obszar używalności języka hiszpańskiego jest ogromny, obejmuje nie tylko Hiszpanię, ale również Amerykę Południową oraz południe Stanów Zjednoczonych. Jest językiem urzędowym w 21 krajach. Języka hiszpańskiego warto się uczyć również ze względu na jego niepowtarzalne brzmienie i melodyjność.

Hiszpański staje się drugim językiem w komunikacji na całym świecie, znacznie wyprzedzając francuski oraz niemiecki. Jest językiem oficjalnym ONZ, UNESCO oraz Unii Europejskiej.

Język hiszpański należy do rodziny romańskiej języków indoeuropejskich. Współczesne standardy literackie wywodzą się ze średniowiecznego języka kastylijskiego. Jeszcze dziś język hiszpański bywa nazywany kastylijskim dla odróżnienia go od innych języków używanych w Hiszpanii.

Co zyskasz, dzięki znajomości języka hiszpańskiego:

  • Komunikajca ze światem. Znając język hiszpański masz satysfakcje z możliwości porozumiewania się na wielu kontynentach. Możesz podróżować po wielu pięknych miejscach bez konieczności korzystania z usług tłumacza, dzięki czemu możesz poczuć się jak u siebie w domu.
  • Nowe perspektywy. Obecnie znajomość języka angielskiego jest już standardem i przestaje być atutem podczas rywalizacji o atrakcyjną pracę, staje się nim natomiast znajomość języka hiszpańskiego. Gdy znasz hiszpański możesz ubiegać się o pracę w Hiszpanii, Ameryce Południowej oraz Stanach Zjednoczonych.
  • Poznawaj kulturę i sztukę. Język hiszpański staje się coraz popularniejszy wsród muzyków. Shakira, Juanes, Celine Dion, Madonna, nawet Alicia Keys nagrała utwór z artystą z Madrytu, Alejandro Sanz. Tutaj nawet Andrea Bocelli, Eros Ramazzotti czy Laura Pausini śpiewają w j. hiszpańskim. Oglądaj w oryginale filmy Pedro Almodóvara czy Alejandro Amenábara, czytaj dzieła takich twórców jak: Miguel Cervantes, Mario Vargas Llosa, Gabriel García Marquezie czy Carlos Fuentes.

 

Kontakt

Nasz sekretariat jest czynny codziennie, od poniedziałku do piątku od 1000 do 1800. Zapraszamy.

Szkoła Językowa Wieża Babel
ul. Sosnowiecka 4
41-400 Mysłowice
e-mail: sekretariat@wieza-babel.pl

Nr Konta:
30 1050 1214 1000 0090 9336 6806

Zadzwoń do nas

+48502 570 224
   32 223 81 53

Jak do nas dojechać?

Dojazd do Wieży Babel